04 stycznia 2024

IMPREGNACJA ZANURZENIOWA LUB CIŚNIENIOWA

Oferujemy dwa rodzaje impregnacji

 

1- Impregnacja zanurzeniowa

 

Polega ona na umieszczeniu drewna w wannie wypełnionej impregnatem. Proces ten trwa około kilkadziesiąt minut.Jest to impregnacja powierzchniowa.

 

2- Impregnacja ciśnieniowa

 

Najczęściej stosowaną w Polsce metodą impregnacji drewna wgłębnej jest metoda próżniowo-ciśnieniowa, zwana też metodą Bethella lub pełnokomorową. Polega ona na odessaniu powietrza z komórek drewna i wtłoczeniu w jego miejsce środka impregnującego.Fazy impregnacji drewna próżniowo-ciśnieniowej którą wykonujemy w maszynie o wymiarach Ø1,8 x 12m wyprodukowanej przez czeską firmę VYVOS s.r.o. to:

 

• próżnia początkowa (30-60 minut). W tej fazie pompa próżniowa wytwarza podciśnienie (co najmniej 0,1 MPa), które powoduje odessanie powietrza z komórek drewna w miejsce którego zostanie wtłoczony impregnat.

 

• napełnienie autoklawu impregnatem (kilka minut) Autoklaw zasysa z wanny impregnat która znajduję się pod komorą impregnującą. Stosowany jest impregnat Kuprafung P.

 

• faza ciśnienia (1,5-3 godzin). W głąb komórek drewna opróżnionych z powietrza jest wtłaczany wodny roztwór impregnatu Kuprafung P. Pompa ciśnieniowa wyłącza się automatycznie, gdy roztwór osiągnie ciśnienie 0,9 MPa, włącza, gdy spadnie do 0,6. Potem znowu włącza, wyłącza itd.

 

• opróżnianie autoklawu (kilka minut) Impregnat zostaje wypuszczony do zbiornika znajdującego się pod komorą impregnującą.

 

• próżnia końcowa (20-30 minut). Aby został odessany nadmiar środka impregnującego ponownie wytwarzane jest podciśnienie. Chodzi nie tylko o oszczędność, lecz także o to, by pozostałości impregnatu nie zanieczyściły środowiska naturalnego.

 

Zadzwoń do nas

+48 42 718 82 68

     +48 42 718 82 68

skladdrewnanowak@wp.pl

Żelgoszcz 15, Parzeczew, Poland

Na skróty

Przydatne linki

Newsy

Social media